Trwają zapisy na kursy on-line - semestr 23/24 r. Zapisz się na zajęcia >

Warsztaty i zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży

Nauka programowania w Poznaniu

Warsztaty i zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży. Nauka programowania Poznań

Programowanie jest jednym z kluczowych kierunków przyszłości. W dzisiejszych czasach, gdy technologia rozwija się w zawrotnym tempie, umiejętność programowania to nie tylko wiedza dodatkowa, ale także umiejętność przetrwania w świecie, który w dużej mierze opiera się na cyfrowych narzędziach. Dlatego warto zainteresować dziecko programowaniem już od najmłodszych lat. Jak tego dokonać? Zapraszamy do szkoły programowania dla dzieci!

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania? Bo programowanie to dziedzina, która choć może wydawać się trudna i skomplikowana, to rzeczywistości jest fascynującymi wciągającym zajęciem, które może zainteresować każde dziecko i nastolatka, dodatkowo dając im wiele innych korzyści.

Programowanie wymaga od osoby, która się nim zajmuje, logicznego i analitycznego myślenia. Dzięki temu nauka programowania pomaga w rozwijaniu tych umiejętności u dziecka. Choć programowanie to dziedzina ścisła, to wymaga także odrobiny kreatywności. Tworzenie własnych programów i projektów pozwala na rozwijanie wyobraźni i zdolności twórczych. Jednak przede wszystkim programowanie to umiejętność, która będzie coraz bardziej potrzebna. Wiedza z zakresu programowania pozwoli dziecku na łatwiejsze znalezienie pracy oraz na rozwijanie swoich pasji.

Jak wygląda nauka programowania dla dzieci? Szkoła programowania dla dzieci to miejsce, gdzie nauczyciele z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z najmłodszymi. Nauka programowania odbywa się w sposób praktyczny, przystępny nawet dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej Program nauczania dostosowany jest do wieku uczestników, co pozwala na stopniowe wprowadzanie kolejnych tematów i umożliwienie zdobycia wiedzy w sposób łatwy i przystępny.

Podczas zajęć dziecko poznaje podstawowe pojęcia z dziedziny programowania oraz uczy się programować w różnych językach, np. Scratch, Python czy Java. Zajęcia odbywają się w grupach, co pozwala na współpracę z innymi dziećmi, rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz nawiązywanie przyjaźni.

Zapisz się na kurs