Trwają zapisy na kursy on-line - semestr 23/24 r. Zapisz się na zajęcia >

Kursy programowania online dla młodzieży

Czy programowania można się nauczyć, nie wychodząc z domu? Oczywiście, że tak! Postaw na kompleksowe kursy programowania online dla młodzieży i zapewnij swojemu nastoletniemu dziecku lepszy start w przyszłość. U nas nie tylko pozna podstawy kodowania i rozwinie umiejętności programisty, ale także zgłębi tajniki, które pozwolą mu odnieść sukces. 

Kursy programowania online dla młodzieży – dlaczego warto się zapisać?

Dziś już nie ulega wątpliwości, że programista jest dobrze opłacanym zawodem. Młodzi adepci kodowania już na początku swojej kariery mogą liczyć na niezłe zarobki, które wzrastają wraz z nabywanym doświadczeniem. Najlepsi zarabiają nawet pięciocyfrowe kwoty, co pozwala żyć im na wysokim poziomie i wieść dostatnie życie.

Aby jednak do nich dołączyć, potrzeba sporo pracy. Warto zacząć ją już od najmłodszych lat i tym samym zyskać przewagę nad innymi, którzy rozpoczną naukę programowania znacznie później. Właśnie dlatego stworzyliśmy nasze kursy programowania online dla młodzieży. Przekazujemy młodym ludziom potrzebną wiedzę, która zapewni im lepszy start czy wręcz da przewagę nad konkurencją.

Obecnie nikt już chyba nie ma wątpliwości, że programista to zawód przyszłości. Już teraz jest to wysoce pożądana profesja, a wraz z rozwojem technologii zapotrzebowanie na programistów będzie w najbliższych latach wzrastać. Możesz sprawić, że właśnie wtedy Twoje dziecko będzie posiadało odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by rozpocząć karierę w tym kierunku. 

 

Czy kursy programowania online dla młodzieży mają sens?

Czy przez internet, nie wychodząc z domu, można się w ogóle nauczyć programować? A może jest to strata czasu i lepiej poszukać czegoś stacjonarnie? Nasza szkoła posiada wieloletnie doświadczenie w nauce programowania wśród młodzieży. Wraz ze zmieniającymi się warunkami i postępującą technologią postanowiliśmy je wykorzystać i przygotować kurs nauki zdalnej, by młodzież mogła zgłębiać tajniki programowania w domowym zaciszu.

Współczesne rozwiązania oferują w tym zakresie niesamowite możliwości. W zaledwie chwilę można się połączyć ze studentami z całej Polski, oferując im warsztaty z możliwością interakcji z prowadzącym. Uczestnicy kursów programowania online dla młodzieży mogą zadawać pytania, gdy mają jakieś wątpliwości i rozmawiać na dedykowanym temu czacie. Nauczyciel udostępnia natomiast obraz ze swojego ekranu i na żywo pokazuje, co robi, dokładnie tłumacząc wszystkie niuanse kodowania. 

Sprawdź i zapisz się na nasze kursy online >>TUTAJ<<

Zajęcia online to przede wszystkim komfortowe warunki dla uczestników. Uczą się bowiem w domowym zaciszu i nie są w żaden sposób rozpraszani. Gdy jednak chcą, mogą zadawać pytania, jakby przebywali z nauczycielem w jednej klasie. 

Kursy programowania online dla młodzieży to także oszczędność czasu i pieniędzy. Młodzież nie musi bowiem dojeżdżać do szkoły czy angażować swoich rodziców w kwestie logistyczne. Wystarczy im komputer i stały dostęp do szerokopasmowego internetu. 

To świetny sposób na efektywne spędzenie czasu przed komputerem, który w innym przypadku mógłby być przeznaczony na nic nie dającą rozrywkę.  

 

Zobacz, w jaki sposób prowadzimy kursy programowania online dla młodzieży

Nasze kursy odbywają się raz w tygodniu i trwają około 1,5 godziny. Zajęcia organizujemy w godzinach popołudniowych w dni powszednie, by nie kolidowały z nauką szkolną. Dzięki temu Twoje nastoletnie dziecko spokojnie zdąży dotrzeć do domu, by uczestniczyć w warsztatach programowania.

Każdy kurs trwa semestr, czyli 5 miesięcy. Po zakończeniu młodzież otrzymuje certyfikat ukończenia. Może też oczywiście kontynuować naukę w kolejnym semestrze. Zapewniamy ciągłość materiału.

Kursy programowania online dla młodzieży przeznaczone są dla osób w wieku od 13 do 19 lat. Przed rozpoczęciem kursu wybierasz poziom: podstawowy, średnio zaawansowany lub zaawansowany. Ten pierwszy przeznaczony jest dla uczestników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kodowaniem.

Średnio zaawansowany dedykowany jest młodzieży, która ma już podstawowe informacje na temat programowania i chce po prostu rozwinąć swoje umiejętności pod czujnym okiem doświadczonego nauczyciela.

Zajęcia na poziomie zaawansowanym przeznaczone są dla ambitnych uczniów, którzy wiedzą już całkiem sporo o programowaniu i chcą poszerzać swoją wiedzę na temat wybranego języka programowania.

Podczas kursów programowania online dla młodzieży pokazujemy kodowanie od praktycznej strony. Demonstrujemy, jak stworzyć prostą aplikację, w jaki sposób rozwiązywać napotykane problemy czy jak zrealizować własną stronę internetową. To praktyczna wiedza, która przyda się w realizacji przyszłych projektów. 

Nasza kadra składa się z wykwalifikowanych nauczycieli. Wyróżnia nas fakt, że zajęcia prowadzone są przez aktywnych zawodowo programistów. To osoby, które znają się na swoim fachu, cały czas go zgłębiają, a pozyskaną wiedzą chętnie dzielą się z innymi. Nasz model prowadzenia zajęć online dostosowaliśmy w taki sposób, aby warsztaty były angażujące i bogate w cenne informacje.

 

Kursy programowania online dla młodzieży – ze szkołą czy na własną rękę?

We współczesnym świecie mamy dostęp do praktycznie każdej informacji. Wystarczy włączyć internet i poszukać odpowiedniej frazy. Dlaczego zatem nie zachęcić młodzieży do nauki programowania na własną rękę? Czy to dobre rozwiązanie?

Oczywiście istnieje możliwość samodzielnej nauki programowania. Od młodzieży wymaga to jednak dużego samozaparcia i doskonałej umiejętności przesiewania informacji. Gdy samouk napotka na jakiś problem, będzie musiał poszukać jego rozwiązania na własną rękę, często tracąc dużo czasu i zniechęcając się do nauki.

Nasze kursy programowania online dla młodzieży dają możliwość interakcji z prowadzącym i zadawania mu pytań nawet po zajęciach. Nauczyciel jest mentorem, który wprowadza swoich uczniów w meandry programowania.

KURSY W 100% NA ŻYWO >>ZAPISY<<

Zajęcia online w naszej szkole są zawsze prowadzone na żywo. Możliwość brania w nich aktywnego udziału jest znacznie bardziej angażująca niż oglądanie zapisu online z wybranego kursu. 

Oglądanie powtórek powinno służyć wyłącznie utrwalaniu i systematyzowaniu wiedzy, a nie jej zdobywaniu. Uczestnicząc w kursach programowania online dla młodzieży, Twoje nastoletnie dziecko ma większe możliwości zdobycia wiedzy bez konieczności szukania informacji na własną rękę. 

 

Kurs Java i C++ online dla młodzieży

W trakcie kursu programowania online dla młodzieży można nauczyć się wielu języków programowania, w tym m.in. jednych z najpopularniejszych – Java i C++. Są one powszechnie wykorzystywane na całym świecie do tworzenia zaawansowanych gier, aplikacji i usług. Najlepiej opłacani programiści korzystają z nich do rozwoju np. Netflixa, Gmaila, Amazona czy Minecrafta. Możliwości są więc niemal nieograniczone. 

Języki te cechuje duża uniwersalność oraz dostęp do szerokiej bazy bibliotek, dzięki którym można  w szybki sposób rozbudować możliwości swoich aplikacji. Podczas kursów programowania online dla młodzieży tłumaczymy najważniejsze aspekty związane z tymi językami i wyjaśniamy, w jaki sposób używać ich do pisania własnego kodu.

Nasi nauczyciele pomagają też tworzyć za pomocą Pythona, czyli kolejnego popularnego języka powszechnie wykorzystywanego w świecie IT. Jego cechą charakterystyczną jest zrozumiała i logiczna składnia, co przekłada się na przyjemną naukę. Jest on szczególnie polecany młodzieży, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z programowaniem.

Nasze zajęcia nie mogły się też obejść bez HTML. Nie jest to język programowania, ale jego znajomość owocuje w późniejszym rozwoju kariery w IT. Z jego pomocą można bowiem projektować i modyfikować strony internetowe czy też aplikacje webowe. To obowiązkowa pozycja w arsenale webmasterów, twórców WWW czy specjalistów SEO. 

 

Rozwój umiejętności poprzez naukę programowania

Uczestnicy naszych kursów programowania online dla młodzieży poznają wybrane języki programowania i rozwijają umiejętności dodatkowe. To między innymi logiczne myślenie, które przydaje się do rozwiązywania przeszkód w programowaniu. Nasi uczniowie są zachęcani do analizowania faktów i wyciągania wniosków w celu znalezienia optymalnego rozwiązania. 

Programista musi też myśleć w sposób kreatywny. Bez tej umiejętności nie będzie w stanie dobrze planować swojej pracy, dlatego podczas zajęć zachęcamy do twórczego myślenia i wychodzenia poza utarte schematy. 

Nie czekaj! Zapisz się teraz!

Kursy programowania online dla młodzieży to także doskonała okazja do poprawienia znajomości języka angielskiego. To właśnie na nim opiera się większość języków programowania. Ucząc się kodowania, mimochodem młodzież uczy się także znaczenia poszczególnych słówek z języka angielskiego.

Dla młodzieży

Specjalistyczne