Trwają zapisy na kursy on-line - semestr 23/24 r. Zapisz się na zajęcia >

Kursy programowania online dla dzieci

Wybierz kursy programowania online dla dzieci odbywające się pod czujnym okiem doświadczonych nauczycieli-programistów. Postaw na zajęcia dodatkowe dla swojego dziecka bez konieczności wychodzenia z domu. To zabawa i nauka w domowym zaciszu. Zapewnij mu dostęp do wiedzy, która zaowocuje w przyszłości i da mu lepszy start w dorosłe życie.

 

Kursy programowania online dla dzieci – czy warto?

Współczesny świat niemal w całości kręci się wokół nowoczesnych rozwiązań i technologii, które jeszcze kilkanaście lat temu były niedostępne dla przeciętnego człowieka. Dziś nasze dzieci od małego wychowują się wśród zdobyczy techniki. Wiedzą, jak korzystać ze smartfona czy tabletu, grają w gry wideo i wyszukują informacje w internecie. Uczestniczą także w lekcjach online i są zaznajomione z komunikacją na odległość.

Postępująca technologia sprawia, że już teraz zawód programisty jest bardzo pożądany i dobrze opłacany. W przyszłości może się to zmienić jeszcze bardziej, dlatego warto zawczasu zadbać o przyszłość swojego dziecka i zainteresować go kursami programowania online dla dzieci. Znajomość języków programowania będzie równie cenna, albo i ważniejsza, niż dzisiejsza znajomość języków obcych. 

Nasze zajęcia prowadzone w całości zdalnie to okazja do zdobycia cennej wiedzy, która zaowocuje w przyszłości i być może przyczyni się, a na pewno ułatwi osiągnięcie sukcesu Twojemu dziecku. 

 

Czy programowanie jest dla każdego? Kiedy zacząć uczyć się kodowania?

Dzieci są obecnie zaznajomione z technologią od najmłodszych lat. Nie mają problemów z obsługą telefonów i komputerów. Doskonale radzą sobie z grami (dlatego prawdopodobnie wiesz już, co to Minecraft). Nie mają żadnych barier technologicznych. Są tym zafascynowane, co warto wykorzystać. Kursy programowania online dla dzieci będą do tego idealne.

Kto właściwie może zacząć się uczyć programowania i w jakim wieku powinien to zrobić? Odpowiedź jest prosta – kodować może każdy. Wystarczy nieco chęci. Im szybciej zacznie naukę, tym lepiej, dlatego w naszych kursach mogą brać udział nawet 7-latki. Na naszych zajęciach online dzieci poznają podstawy kodowania i praktyczne wykorzystanie tych technik w prawdziwym życiu. To dla nich świetna zabawa i nauka w jednym.

ZAPISZ SWOJE DZIECKO NA ZAJĘCIA ONLINE >>TUTAJ<<

Nasze kursy kodowania online dla dzieci przeznaczone są dla uczestników w wieku 7-12 lat. Program dostosowany jest w taki sposób, by przyswajanie wiedzy nie sprawiało najmłodszym najmniejszych problemów. 

 

Dlaczego wybrać kursy programowania online dla dzieci?

W obecnych czasach coraz więcej uwagi poświęca się zdalnej nauce przez internet. Dostrzegliśmy, że taka forma prowadzenia zajęć wcale nie musi być gorsza od obecności na zajęciach stacjonarnych, pod warunkiem, że warsztaty będą odpowiednio poprowadzone. Właśnie dlatego opracowaliśmy autorski system nauczania.

Kursy programowania online dla dzieci mają wiele zalet. To przede wszystkim możliwość nauki w domowym zaciszu – we własnym pokoju, gdzie dziecko czuje się bezpiecznie i komfortowo. Mając takie warunki, może nauczyć się na zajęciach znacznie więcej. Nie jest bowiem przez nikogo rozpraszane.

Kursy programowania online dla dzieci to także brak konieczności dojazdów na zajęcia. Nie tracisz więc czasu na stanie w korkach czy dojazd do większego miasta. Masz też swoją pociechę zawsze na oku, więc nie musisz się o nią martwić.

Możliwość zdalnej nauki programowania to także świetna opcja dla rodzin, które nie mieszkają w dużym mieście i nie mają dostępu do stacjonarnych szkół programowania. Wystarczy, że Twoje dziecko ma komputer i stały dostęp do internetu, by mogło brać udział w zajęciach z dowolnego miejsca. Dzięki temu nie musisz mu odmawiać zajęć dodatkowych tylko ze względu na to, gdzie mieszkasz.

 

Jak odbywają się kursy programowania online dla dzieci?

Kursy programowania online dla dzieci odbywają się raz w tygodniu i trwają półtorej godziny. Warsztaty organizujemy w dni powszednie, w godzinach popołudniowych, tak, aby nie kolidowały z nauczaniem szkolnym czy też weekendowymi planami całej rodziny.

Nasze zajęcia prowadzimy wyłącznie na żywo. Dzieci mają zatem możliwość interakcji z nauczycielem w taki sam sposób, jakby przebywały w tym samym pomieszczeniu. Prowadzący wyświetla na ekranie np. kod, a uczestnicy mogą mu zadawać pytania, gdy czegoś nie rozumieją. 

Taka forma zajęć online jest zdecydowanie bardziej efektywna niż wcześniej przygotowane nagrania, które są następnie odtwarzane dziecku. W naszym przypadku istnieje możliwość interakcji na specjalnym czacie, wykonywania angażujących zadań i uczenia się wraz z innymi. To dużo bardziej motywująca forma nauki, niż klasyczne, wcześniej nagrane szkolenia online.

Kurs online w 100% na żywo >>ZAPISY<<

Jeśli z jakichś względów Twoje dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach, udostępniamy nagrania, które można odtworzyć w dowolnym momencie. To dobry sposób na nadrobienie materiału lub po prostu jego powtórzenie w celu utrwalenia wiedzy. 

Zajęcia odbywają się w trybie semestralnym. Każdy kurs programowania online dla dzieci trwa pięć miesięcy. Po jego ukończeniu uczestnik otrzymuje certyfikat i może kontynuować naukę w kolejnym semestrze, poszerzając swoją wiedzę.

Każdy kurs programowania online dla dzieci podzielony jest na kilka stopni wtajemniczenia. Poziom podstawowy przeznaczony jest dla dzieci, które nie miały wcześniej styczności z programowaniem, chcą zobaczyć, na czym to polega i poznać podstawy. Na zajęciach mogą się przekonać, czy w ogóle im się to podoba i czy chcą kontynuować naukę.

vPoziom średnio zaawansowany dedykowany jest dzieciom, które mają już podstawową wiedzę na temat kodowania i chcą ją rozwijać. To doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy i nabycia nawyków, które zaowocują w przyszłej karierze programisty.

Zajęcia na poziomie zaawansowanym przeznaczone są natomiast dla uczestników, które mają już solidne fundamenty programistyczne i chcą zgłębiać wiedzę pod okiem doświadczonego mentora. Nasi nauczyciele zawsze są chętni do pomocy. Odpowiadają na pytania uczestników i pozostają z nimi w stałym kontakcie. 

 

Programowanie online dla najmłodszych – od jakiego języka zacząć?

W naszych kursach programowania online dla dzieci stawiamy na kilka języków programowania. Który z nich będzie odpowiedni dla najmłodszych? Zapoznaj się z poniższymi informacjami. Jeśli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami, a na pewno pomożemy.

Jednym z najczęściej wymienianych języków programowania, od których warto rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem, jest Python. Należy on do najpopularniejszych języków programowania na świecie, ale na uwagę zasługuje z zupełnie innego względu. Jego składnia jest prosta i bardzo często przypomina naturalny język ludzki. Z tego względu jest prosty w nauce i logiczny w interpretacji. Przy okazji Twoje dziecko nauczy się ważnych słów w języku angielskim, bo to właśnie w tym języku zapisywane są wybrane polecenia.

Kursy programowania online dla dzieci dotyczą też języka HTML. Co prawda nie jest to klasyczny język programowania, ale to właśnie dzięki niemu możliwe jest stworzenie własnej strony internetowej, bloga czy nawet aplikacji webowej. Znajomość tego środowiska jest wręcz kluczowa, by płynnie poruszać się po świecie programowania. Nauka HTML-a jest przy tym o tyle łatwa i logiczna, że język ten świetnie nadaje się dla dzieci. 

W naszej szkole prowadzimy też kursy programowania online dla dzieci z Javy. To jeden z najważniejszych języków kodowania na świecie. Powstają w nim zaawansowane gry i aplikacje, które Twoje dziecko z pewnością już zna. Wiedza, że Minecraft został stworzony właśnie w tym języku, może pobudzać kreatywność Twojej pociechy i zachęcać do zgłębiania Javy, by kiedyś samemu stworzyć podobną grę.

Innym popularnym językiem jest C++. To nie lada gratka dla fanów matematyki, choć także osoby stroniące od działań matematycznych mogą go z powodzeniem zgłębić. To kompleksowy język, w którym można napisać wiele rozbudowanych aplikacji, gier, czy nawet systemów operacyjnych. Obowiązkowy punkt każdego poważnego programisty. Na zajęciach Twoje dziecko pozna podstawy, które zaowocują w przyszłości.

 

Kursy programowania online dla dzieci – czy uczą czegoś przydatnego?

Nasze warsztaty online dla dzieci to okazja do poznania podstaw wybranych języków programowania i nauczenia się myślenia jak programista. Pokazujemy, w jaki sposób napisany kod przekłada się na rzeczywiste działanie np. programu. Twoje dziecko wyniesie jednak z naszych kursów znacznie więcej.

Programowanie to nie tylko puste wpisywanie kodu. To przede wszystkim rozwiązywanie napotkanych problemów, sztuka logicznego myślenia, analizowania faktów i poszukiwania najbardziej skutecznych metod. Twoje dziecko będzie zachęcane do samodzielnego myślenia, co pozytywnie wpływa na stymulację mózgu i jego możliwości.

Zapisz swoje dziecko na e-kurs programowania >>TUTAJ<<

Na naszych kursach programowania online dla dzieci nie brakuje też miejsca dla kreatywności. Programowanie to bowiem opracowywanie rozwiązań w głowie, które następnie trzeba przełożyć na odpowiednie instrukcje dla komputera. Na zajęciach pokazujemy, że wiele zależy od samego programisty i praktycznie nie jest on w żaden sposób ograniczany. Zachęcamy do kreatywnego myślenia i poszukiwania rozwiązań, które to urzeczywistnią.

Dla dzieci