Trwają zapisy na kursy on-line - semestr 23/24 r. Zapisz się na zajęcia >

Kursy programowania dla młodzieży 

Twoje nastoletnie dziecko myśli o karierze programisty? Chcesz pomóc mu zdobyć umiejętności, dzięki którym w przyszłości będzie mógł dobrze zarabiać i wieść dostatnie życie? Zastanawiasz się, gdzie i w jaki sposób można skutecznie nauczyć się popularnych języków programowania, takich jak Java czy C++? Sprawdź nasze kursy programowania dla młodzieży, prowadzone według autorskiego programu nauczania. Dzięki nim każdy może z łatwością nauczyć się programowania, nawet jeżeli nigdy nie miał z tym do czynienia.

 

Kursy programowania dla młodzieży – dlaczego warto?

W dzisiejszym świecie już praktycznie nikt nie wyobraża sobie życia bez nowoczesnych, inteligentnych technologii. W kolejnych latach będzie ich przybywać. Każdy inteligentny produkt, usługa lub rozwiązanie musi być zaprogramowana przez programistę. To napisany przez niego kod sprawia, że komputer wie, jak interpretować polecenia. Właśnie z tego względu zawód ten już teraz jest bardzo dobrze opłacany, a w kolejnych latach jeszcze bardziej zyska na znaczeniu. 

Kursy programowania dla młodzieży pozwalają młodym uczestnikom wejść w świat programowania, poznać jego podstawy i zgłębić tajniki pod okiem doświadczonego instruktora. Dzięki zajęciom dowiedzą się, w jaki sposób myśleć jak programista i pisać zrozumiały dla komputerów kod. Na własnej skórze przekonają się, w jaki sposób tworzyć własne strony internetowe, aplikacje czy nawet gry. Posiądą umiejętności, które w przyszłości pozwolą im odnieść sukces. 

Kursy programowania dla młodzieży to także świetny sposób na efektywne spędzanie wolnego czasu. To nauka logicznego myślenia, współpracy w grupie i dobra zabawa, która zaowocuje wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w przyszłości. 

 

W jakim wieku młodzież może zacząć uczyć się programowania?

Dla współczesnych nastolatków nowe technologie, komputery, smartfony, media społecznościowe i internet są chlebem powszednim. Zdecydowanie łatwiej przychodzi im zgłębianie nowinek technologicznych i poznawanie nowych rozwiązań. Warto więc wykorzystać tę „naturalną” zdolność i zachęcić ich do intensywniejszego rozwoju w tym kierunku.

Najlepsze zajęcia z kodowania dla nastolatków! Zapisz się >>TUTAJ<<

Programowania może się nauczyć osoba praktycznie w każdym wieku. Naukę może rozpocząć nawet 7-latek, poznając najprostsze podstawy kodowania. Nasze kursy programowania dla młodzieży przeznaczone są jednak dla uczniów w wieku od 13 do 19 lat (jeśli jesteś zainteresowany kursami dla młodszych dzieci, przejdź tutaj). Nie obawiaj się jednak, jeśli Twoje dziecko nigdy wcześniej nie uczyło się programowania. Poziom i tempo naszych zajęć dostosowane są w taki sposób, aby każdy uczestnik dobrze przyswoił przekazywaną wiedzę. 

Stawiamy na naukę umiejętności, które mogą zaowocować w przyszłości. Starszą młodzież zachęcamy przy tym do konkursów i dodatkowego doskonalenia programowania w domu, by jeszcze bardziej zwiększyć ich szansę na późniejszy sukces.

 

Jak wyglądają kursy programowania dla młodzieży?

Nasze kursy programowania dla młodzieży oferują uczestnikom przydatną wiedzę i praktyczne umiejętności. Podstawy kodowania i potrzebną teorię przedstawiamy w przystępny sposób, by następnie wykorzystać ją w praktyce. Pokazujemy, w jaki sposób stworzyć własną stronę internetową, napisać aplikację czy grę. Wyjaśniamy na przykładach, w jaki sposób wykorzystać programowanie i zachęcamy do kreatywności poprzez angażujące zadania. 

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę. Współpracujemy z nauczycielami, którzy są aktywnymi zawodowo programistami. Dzięki temu mamy pewność, że przekazywane przez nich informacje nie są wyłącznie wiedzą czysto teoretyczną i zostały wielokrotnie sprawdzone w praktyce. To ambitne osoby, stawiające na ciągły rozwój i doskonalenie własnych umiejętności, na czym aktywnie korzystają uczestnicy naszych kursów.

 

Stacjonarne kursy programowania dla młodzieży

Nasze kursy programowania dla młodzieży odbywają się stacjonarnie w wielu miastach w Polsce. Zajęcia prowadzone są w bogato wyposażonych salach komputerowych. Każdy uczestnik kursu otrzymuje odpowiednio przygotowane stanowisko robocze. Jeśli jednak chce, może pracować na przyniesionym z domu laptopie.

Warsztaty z programowania dla młodzieży odbywają się raz w tygodniu – trwają 1 godzinę i 30 minut. To optymalnie dobrany czas, w trakcie którego uczestnicy są w stanie przyswoić i usystematyzować nową wiedzę. Zajęcia prowadzimy w dni powszednie w godzinach popołudniowych, by nie kolidowały z nauką szkolną. 

Kursy programowania dla młodzieży realizowane są w ramach autorskiego programu nauczania, który trwa 5 miesięcy (1 semestr). W tym czasie uczestnicy przerabiają założony materiał i przystępują do egzaminu końcowego, który zwieńczony jest dyplomem. Młodzież ma następnie możliwość kontynuowania nauki w kolejnym semestrze, rozszerzając tym samym swoją wiedzę. 

Rozmiar grup dostosowany jest w taki sposób, aby każdy uczestnik kursu otrzymał odpowiednie wsparcie doświadczonego nauczyciela i mógł spokojnie przyswoić materiał. Zazwyczaj na jednego prowadzącego przypada od 5 do 12 osób.

Wybierz Zaprogramowanych i zacznij już dziś! >>ZAPISY<<

Nasze zajęcia podzielone są na trzy poziomy zaawansowania, by każdy zainteresowany mógł przystąpić do grupy odpowiadającej jego wiedzy. Młodzież, która dopiero chce rozpocząć swoją naukę programowania i nie miała z nią wcześniej do czynienia, powinna zapisać się na zajęcia podstawowe, gdzie tłumaczymy najważniejsze aspekty programowania i szybko wprowadzamy w świat kodu.

Osoby, które znają już podstawy i chcą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu programowania, powinny wybrać kurs programowania dla młodzieży na poziomie średnio zaawansowanym, gdzie rozwiną swoje umiejętności kodowania i przetestują je w praktyce.

Poziom zaawansowany przeznaczony jest dla młodzieży, która ma już solidne podstawy i chce regularnie zdobywać nową wiedzę programistyczną, przydatną w realizacji np. własnych projektów. 

 

Jakich języków programowania uczymy?

Z pomocą naszych kursów programowania dla młodzieży można nauczyć się wielu języków programowania. Jeśli zastanawiasz się, który może się okazać najbardziej przydatny, zapoznaj się z poniższymi informacjami na ich temat. Pamiętaj, że oprócz konkretnego języka, uczymy też myśleć jak programista. To podstawowa umiejętność, bez której odniesienie sukcesu w kodowaniu będzie znacznie trudniejsze.

  • Python – bardzo popularny język programowania i świetny do nauki dla początkujących entuzjastów kodu. Cechuje go duża przejrzystość i zwięzłość składni, dzięki czemu jego przyswajanie jest po prostu przyjemnie. Na jego podstawie można się nauczyć myśleć jak programista i zacząć realizować pierwsze pomysły w taki sposób, by napisane instrukcje były dobrze interpretowane przez maszynę.
  • Java – nastolatkom Javy prawdopodobnie przedstawiać nie trzeba. To język programowania, z którego efektami spotkał się praktycznie każdy z nich. Minecraft, Gmail, Netflix czy Amazon – wszystkie te gry, usługi i platformy zostały napisane właśnie z wykorzystaniem Javy. To uniwersalny język, w którym można tworzyć zaawansowane projekty. Jest przy tym przyjazny dla początkujących i oferuje wiele wbudowanych bibliotek, które na początku przygody z programowaniem mogą być bardzo pomocne.
  • C++ – kolejny bardzo popularny język programowania, do obszernego i ogólnego zastosowania. Można w nim z powodzeniem tworzyć aplikacje mobilne, rozwiązania webowe czy nawet gry. To właśnie od niego naukę programowania zaczynało wielu słynnych obecnie programistów. Z wykorzystaniem C++ stworzono np. Adobe Photoshop, pakiet Microsoft Office czy starsze systemy Windows. 
  • HTML – co prawda nie jest językiem programowania, ale bez znajomości HTML-a nie może się obejść praktycznie żaden programista. To język znaczników, dzięki którym można tworzyć np. strony internetowe. Bezcenny w pracy webmasterów, specjalistów SEO czy twórców WWW. Daje duże możliwości, a jest przy tym logiczny i łatwy w nauce. 

 

Kursy programowania dla młodzieży – czego jeszcze można się nauczyć?

Wiedza teoretyczna i praktyczna na temat wybranych języków programowania to nie wszystko, czego można się nauczyć na kursie programowania dla młodzieży. Lista nabytych umiejętności jest znacznie szersza i wbrew pozorom, nie wszystkie są bezpośrednio związane z programowaniem.

Przede wszystkim na kursach programowania dla młodzieży uczestnicy mogą podszkolić język angielski. Wszystkie języki programowania w swoich składniach wykorzystują zwroty z tego właśnie języka. Ucząc się programowania, mimowolnie uczymy się też języka obcego. 

Zapisz się na kurs programowania już teraz!

Inną ważną umiejętnością jest praca w grupie. Rzadko kiedy zdarza się, by programiści działali w pojedynkę, na własną rękę. Zdecydowanie częściej pracują w zespołach. Wymagana jest więc odpowiednia komunikacja i chęć pracy w zespole. Tego samego uczymy na naszych zajęciach. Bardzo często pracujemy w grupach i wspólnie rozwiązujemy problemy programistyczne.

Uczestnictwo w kursie programowania dla młodzieży to także sposób na wyrażenie i rozwój swojej kreatywności. Zachęcamy naszych uczniów do popuszczenia wodzy fantazji, a następnie przełożenia swoich kreacji na język programowania. Jest to więc także dobra okazja do treningu logicznego myślenia i rozwijania umiejętności analitycznych.