Trwają zapisy na kursy on-line - semestr 23/24 r. Zapisz się na zajęcia >

Kursy programowania dla dzieci

Postaw na sprawdzone kursy programowania dla dzieci prowadzone przez szkołę z wieloletnim doświadczeniem i zapewnij swojemu dziecku lepszy start w przyszłość. Poziom zajęć jest dostosowywany do wieku uczestników, by bezproblemowo przyswajały nową wiedzę i rozwijały swoje umiejętności.

Dlaczego warto wybrać kursy programowania dla dzieci?

W dzisiejszym świecie niemal na każdym kroku spotykamy się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Aby mogły one działać poprawnie, ktoś musiał je wcześniej zaprogramować. Tym kimś jest zazwyczaj programista. Wraz z rozwojem nowych technologii zawód programisty będzie coraz bardziej pożądany. Już teraz jest świetnie opłacany. Programista z kilkuletnim doświadczeniem może liczyć na zarobki rzędu 6 tys. złotych. Najlepsi zarabiają nawet pięciocyfrowe kwoty.

Kursy programowania dla dzieci pozwalają od najmłodszych lat poznawać języki programowania, uczą logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię i zainteresowania. Mogą stanowić idealną bazę do dalszej nauki programowania i sprawić, że dziecko połknie przysłowiowego bakcyla. 

Wysyłając swoją pociechę na kursy programowania dla dzieci, dajesz mu lepszy start w dorosłe życie. To narzędzie, dzięki któremu Twoje dziecko może w przyszłości bardzo dobrze zarabiać i żyć na wysokim poziomie. 

W jakim wieku dziecko powinno zacząć uczyć się programowania?

Twoje dzieci prawdopodobnie już od najmłodszych lat świetnie poruszają się w świecie komputerów, gier wideo, smartfonów, tabletów i innej elektroniki. Być może wspominały już, że chciałyby zaprojektować własną grę i są zainteresowane programowaniem.  Czy jest to jednak dobry pomysł? Czy warto pozwolić małym dzieciom uczyć się programowania?

Zapisz swoje dziecko na kurs programowania! >>TUTAJ<<

Oczywiście, że tak! W naszych kursach programowania dla dzieci udział mogą brać nawet 7-latki. To idealny wiek, aby zacząć kodować i uczyć się podstaw programowania. Zajęcia dodatkowe związane z programowaniem dla dzieci zyskały w ostatnich latach na popularności, gdyż technologia często staje się częścią życia codziennego. Dzieci, które nauczą się kodować w młodym wieku, mają znaczne większe możliwości osiągnięcia sukcesu w dorosłym życiu. 

Nasze kursy programowania dla dzieci zaplanowane są w taki sposób, by dzieci w wieku 7-12 lat z powodzeniem przyswoiły przekazywaną wiedzę i rozwinęły swoje umiejętności, dlatego nie zwlekaj i już dziś zapisz swoją pociechę na dodatkowe zajęcia z programowania. 

Na czym polegają kursy programowania dla dzieci?

Kursy programowania dla dzieci uczą poprzez zabawę. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem, mającą odpowiednie podejście do najmłodszych. Dzięki temu młodzi uczestnicy naszych kursów poznają tajniki programowania i przyswajają najważniejsze zasady kodowania w sympatycznej atmosferze angażującej zabawy.

Co więcej, nasi nauczyciele nie mają wyłącznie wiedzy teoretycznej. To aktywni zawodowo programiści, którzy wciąż rozwijają swoje umiejętności i chętnie przekazują nowinki swoim podopiecznym.

Tempo nauki jest dostosowane do wieku uczestników kursów programowania dla dzieci. Dzięki temu masz pewność, że wiedza będzie przekazywana w przyswajalny dla Twojej pociechy sposób. 

Kursy programowania dla dzieci – w jaki sposób się odbywają?

Prowadzone przez nas kursy programowania dla dzieci odbywają się stacjonarnie (jeśli jesteś zainteresowany zajęciami online, przejdź tutaj). Warsztaty organizujemy raz w tygodniu i trwają 1 godzinę i 30 minut. Spotkania odbywają się w dni powszednie w godzinach popołudniowych. Zajęcia nie będą więc kolidować ze standardową szkolną nauką Twojego dziecka. 

Kursy prowadzone są w systemie semestralnym, a więc program jest sukcesywnie realizowany przez 5 miesięcy, po czym uczestnicy zdają egzamin i otrzymują dyplom ukończenia. 

Warsztaty kodowania w naszych szkołach podzielone są na kilka poziomów. Podstawowy przeznaczony jest dla wszystkich uczniów, nawet tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z programowaniem. To świetna okazja, by poznać podstawy i zacząć rozwijać się w tym zakresie.

Poziom średnio zaawansowany przeznaczony jest dla uczniów, którzy wiedzą już co nieco o programowaniu i chcą pogłębiać swoją wiedzę. Na zajęciach nie tylko utrwalą już posiadaną wiedzę, ale też poszerzą ją o zupełnie nowe aspekty.

Poziom zaawansowany jest odpowiedni dla kandydatów, którzy mają już opanowane podstawy programowania i chcą dalej rozwijać się w tej dziedzinie pod okiem doświadczonego nauczyciela. 

Wielkość grupy na kursach programowania dla dzieci dobierana jest w taki sposób, aby zapewnić optymalne warunki do nauki każdemu uczestnikowi. Zazwyczaj na jednego nauczyciela przypada od 5 do maksymalnie 12 dzieci.

Nasze kursy prowadzimy w bogato wyposażonych salach. Twoje dziecko nie musi więc posiadać własnego komputera. Jeśli jednak chce, może korzystać z własnego laptopa.

>>Zapisz je na zajęcia już dziś<<

 

Jaki język programowania jest odpowiedni dla najmłodszych?

Decyzja o wysłaniu swojej pociechy na kurs programowania dla dzieci została już podjęta, ale wciąż zastanawiasz się, jakiego języka programowania powinna się uczyć? Zobacz, jakich języków uczymy:

  • Python – jest językiem programowania, który czyta się jak normalną mowę, ucząc przy okazji języka angielskiego. Rzadko trzeba dodawać komentarze do kodu. Jeśli jest on napisany wystarczająco dobrze, czyta się go tak, jakby komentarze były już w nim zawarte. To świetny język do rozpoczęcia nauki kodowania i zrozumienia, w jaki sposób zacząć myśleć jak programista. Jest przy tym w miarę prosty i przyjemny w nauce. Dzięki niemu Twoje dziecko nauczy się, jak konstruować pomysły programistyczne w swoich głowach, a następnie jak przenieść te pomysły do instrukcji, które komputer może zinterpretować. 
  • HTML – co prawda nie jest to język programowania, a znaczników, ale bez jego znajomości nie można rozpocząć prawdziwej kariery w wielu dziedzinach IT. Służy m.in. do tworzenia struktury stron internetowych, więc przydaje się webmasterom i twórcom WWW czy chociażby specjalistom SEO. Jest też pomocny w projektowaniu aplikacji webowych, więc każdy programista powinien go znać.
  • Java – jeden z najpopularniejszych języków programowania o niesamowitych możliwościach. Twoje dziecko z pewnością zna Minecrafta. Musisz więc wiedzieć, że ta gra została napisana właśnie w tym języku. Java wykorzystywana jest do tworzenia popularnych gier i aplikacji – nie tylko mobilnych. Daje zatem ogromne możliwości i szeroko otwiera Twojemu dziecku wrota do programistycznego świata. 
  • C++ – podobnie jak Java, jest to jeden z najpopularniejszych języków programowania, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszych kursach programowania dla dzieci. To właśnie w tym języku stworzono m.in. system Windows. Świetnie nadaje się też do kodowania własnych gier czy przydatnych aplikacji. Swoją strukturą przypomina nieco matematykę, będzie więc odpowiedni dla dzieci z zamiłowaniem do liczb (choć nie tylko!). Wielu współczesnych, odnoszących największe sukcesy programistów zaczynało naukę kodowania od C lub C++.

Czego można się nauczyć na kursach programowania dla dzieci?

Kursy programowania dla dzieci to nie tylko czysto teoretyczna wiedza na temat języków programowania i informacje o tym, jak działa kodowanie. Uczestnicy naszych kursów kompleksowo rozwijają wiele umiejętności, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie są związane z kodowaniem.

Dziecko na zajęciach rozwija między innymi umiejętność logicznego myślenia, łączenia faktów i analizowania. Uczy się, w jaki sposób rozwiązywać napotkane problemy. Pobudza dzięki temu do działania swój mózg. 

Zapisy na warsztaty stacjonarne >>TUTAJ<<

Nie byłoby też kursów programowania dla dzieci bez ogromnych pokładów kreatywności. Podczas zajęć najmłodsi są zachęcani do kreatywnego myślenia i pobudzania swojej wyobraźni. Najpierw muszą przecież wymyślić to, co chcą stworzyć, a następnie opracować sposób, dzięki któremu będzie to możliwe.

Dzięki zajęciom stacjonarnym dzieci uczą się też pracy w grupie. Wspólnie muszą rozwiązywać napotkane problemy i szukać najlepszych rozwiązań. To także okazja do niewinnej rywalizacji, która zachęca do działania i motywuje do wzmożonej nauki. 

W trakcie kursów programowania dla dzieci uczestnicy szlifują też znajomość języka angielskiego. Większość poleceń programistycznych zapisywana jest bowiem właśnie w tym uniwersalnym i globalnym języku. To świetna podstawa do dalszej nauki, wszak w świecie IT nie można odnieść sukcesu bez znajomości angielskiego.